Muidugi tuleb teada, et kuuldeaparaat ei „ravi“ kuulmist nii nagu prillid ei ravi lühi- ega kaugenägelikkust, kuid kindlasti võib kuuldeaparaat parandada kuulmist ja aidata suhelda ümbritseva maailmaga. See peaks aitama suhelda paremini nii vaikses keskkonnas kui ka keerulisemates heliolukordades, kus viibib palju inimesi või kus on taustamüra. Sinu jaoks parim kuuldeaparaat peaks kompenseerima sinu isikliku kuulmislanguse ja seda parimal võimalikul tasemel ning nende kasutamine peaks tunduma mugav ja loomulik.
Kohmakatest kastidest nutikateks mikroarvutiteks
Õnneks võib öelda, et tänapäeval pakuvad kõik tunnustatud tootjad kõige moodsamate lahendustega kuuldeaparaate igas hinnaskaalas. Isegi kõige taskukohasemad seadmed töötavad kaasaegsel tehnoloogial ja on kvaliteetsed.
Kui esimesed kuuldeaparaadid olid suured kohmakad kastid, mis olid väga ebamugavad ja toimisid kõige paremini lauale asetatuna, siis tänaseks on kuulmisaparaadid arendatud pisikesteks ja nutikateks. Võiks isegi öelda, et justkui nagu mikroarvutiteks. Aparaat võib olla kas kõrvasisene või -tagune. Viimane on neist levinuim ning heli suunatakse kuulmekäiku kas toru või juhtmega. Lisaks saab tänapäeval kuuldeaparaate koguni telefoniga ühendada, et sealt kas heli otse kuuldeaparaati suunata või telefonirakendusega kuuldeaparaati juhtida ja reguleerida.